Kurs online

Analiza dzieła sztuki od A do Z

Przygotuj się do matury z historii sztuki pod okiem specjalistki!

W tym kursie nauczę Cię łatwo i poprawnie analizować dzieła sztuki z różnych epok oraz pisać wysoko punktowane wypracowania.

Kurs będzie ponownie dostępny zimą 2021.

Czego konkretnie nauczysz się dzięki kursowi?

Umiejętność opisu dzieła sztuki to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien posiąść każdy maturzysta podchodzący do egzaminu z tego przedmiotu. Niestety trudno jest opanować ją samodzielnie.

Oto wszystko, czego nauczysz się w trakcie kursu ze mną. 

Analiza formalna i treściowa dzieła sztuki

Poznasz wszystkie tajniki analizy dzieł z dziedziny malarstwa, rzeźby, architektury i rzemiosła artystycznego. W kursie będziemy analizować liczne przykłady nie tylko pod względem formy, ale i treści. Następnie przećwiczysz analizę w praktyce, dzięki 5 gotowym arkuszom z odpowiedziami.

Opis dzieła w kontekście jego stylu / epoki

Analiza formalna i treściowa dzieła to jedno, ale trzeba pamiętać, że dzieła nie istnieją w oderwaniu od swojej epoki i noszą także liczne cechy stylowe danego okresu. O tym także będę przypominać w każdej z 5 lekcji kursu. Jedna lekcja = jeden duży okres, który omówię tak, byś zawsze wiedział(a) jak zidentyfikować te cechy stylowe i zgrabnie wpleść je w opis formalny dzieła. Po kursie będziesz w tym mistrzem! 😉

Wypowiedź pisemna / wypracowanie z historii sztuki

Ostatnia część arkusza maturalnego to wypracowanie za 20 punktów. Istotą wypracowania jest również prawidłowy opis i analiza wybranych przez ucznia dzieł. To przede wszystkim jemu będzie poświęcona ostatnia 6-ta lekcja kursu. Powiem ci jak dopasować twoją analizę do zasad obowiązujących w ramach dłuższej wypowiedzi pisemnej.

Dla kogo będzie ten kurs?

Więcej szczegółów wkrótce!

© 2021 Matura-z-historii-sztuki.pl