BEZPŁATNY WEBINAR

Historia sztuki – jak nie pogubić się w epokach

Chronologia i periodyzacja sztuki

5.12 (wtorek) godz. 19:00

Gubisz się w gąszczu stylów i kierunków? Masz problem z osadzaniem zjawisk artystycznych w czasie i rozumieniem przemian, jakie zachodzą w sztuce na przestrzeni wieków?

Ten webinar jest dla ciebie! Na spotkaniu wytłumaczę wszystko, co trzeba wiedzieć o chronologii i periodyzacji sztuki, by zdać maturę ze świetnym wynikiem.

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Po tym webinarze przestaniesz mylić nowożytność z nowoczesnością i będziesz wiedzieć, czym ta ostatnia różni się od współczesności.

Nauczysz się dzielić sztukę na okresy i podokresy oraz bez problemu wskazywać, z czego ten podział wynika.

Zrozumiesz podstawy, aby móc następnie poznawać te zjawiska bardziej dogłębnie.

Pisząc wypracowanie maturalne musisz uwzględnić kontekst rozwoju sztuki i przedstawić zjawiska artystyczne oraz reprezentujące je dzieła w układzie chronologicznym. Znajomość chronologii i periodyzacji historii sztuki jest do tego niezbędna.

Dlaczego warto uczestniczyć w webinarze?

Ten webinar będzie pomocy zarówno dla osób, które dopiero rozpoczęły naukę do matury z historii sztuki, jak i dla bardziej zaawansowanych.

Nazywam się Ewelina Chwiejda i jestem historyczką sztuki – z wykształcenia i z pasji.

Ukończyłam studia w Instytucie Historii Sztuki UW oraz doktorat na paryskiej EHESS.

Jestem dyplomowaną historyczką sztuki, doktorem nauk humanistycznych i specjalistką w zakresie sztuki współczesnej oraz kultury wizualnej. Licencjat ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim a tytuły magistra i doktora na paryskiej EHESS.

Od ponad 14 lat uczę historii sztuki i przygotowuję maturzystów.

Posiadam ponad czternaście doświadczenie w przygotowywaniu maturzystów do egzaminu z historii sztuki i do Olimpiady Artystycznej (przeczytaj opinie poniżej). Uczenie historii sztuki innych to moja pasja!

Prowadzę stronę i grupę wspierającą maturzystów w nauce historii sztuki

Strona Matura-z-historii-sztuki.pl istnieje od ponad 11 lat. Regularnie zamieszczam na niej informacje i rady, jak skutecznie przygotować się do egzaminu z historii sztuki, zwłaszcza przy samodzielnej nauce. Prowadzę też grupę motywacyjno-informacyjną dla maturzystów na Facebooku.

W drugiej klasie liceum postanowiłam, że chcę studiować architekturę, dlatego zdecydowałam się zdawać historię sztuki na maturze, mimo że wcześniej nie miałam z nią zbyt wiele do czynienia. Zależało mi nie tylko na dobrym korepetytorze, ale też na możliwości odbywania zajęć przez internet. Dzięki Ewelinie nauka była naprawdę przyjemna i łatwa, bo to osoba z pasją, potrafiąca mówić w sposób interesujący nawet o epokach i rzeczach, które początkowo nie wydawały mi się ciekawe. Tłumaczy w sposób prosty i ułatwiający zapamiętywanie. Bez jej pomocy mój wynik maturalny byłby na pewno dużo gorszy. Od roku jestem studentką mojej wymarzonej architektury i mogę powiedzieć, że w dużej mierze to zasługa mojej korepetytorki!
Maja
Zawsze interesowałam się sztuką, ale jeszcze rok temu nie sądziłam, że pochłonie mnie ona w takim stopniu. Gdy w ostatniej klasie liceum zdecydowałam się na zdawanie historii sztuki na maturze, miałam świadomość, że czeka mnie masa nauki. Niestety nie wiedziałam od czego zacząć oraz jakim sposobem się efektywnie uczyć. Na pomoc przyszła Pani Ewelina! Dzięki korepetycjom, wiedzę przyswajałam z łatwością, przyjemnością i pasją. Na każde zajęcia czekałam z niecierpliwością i zaciekawieniem z powodu jej nieszablonowego podejścia do przekazywania wiedzy. W skrócie, nie było nudno 🙂 Prezentacje były starannie dopracowane pod względem naukowym i estetycznym. Dzięki zajęciom udało mi się zdać maturę na 92% oraz zostać studentką pierwszego roku Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim! 🙂
Julia

Znasz kogoś komu ten webinar może pomóc przygotować się do matury?

Wyślij mu/jej link do tej strony.

PS: Jeśli nie możesz wziąć udziału na żywo, a zapiszesz się na listę, po spotkaniu dostaniesz link do nagrania, które będzie dostępne do obejrzenia przez kilka dni.

Do zobaczenia na webinarze!

© 2023 Matura-z-historii-sztuki.pl