DARMOWY WEBINAR

Tajniki maturalnej analizy dzieła sztuki

Poznaj 3 niezawodne kroki do opanowania analizy!

8.11 (wtorek) godz. 19:30

Chcesz zdawać historię sztuki na maturze, uczysz się epok i dzieł, ale analiza dzieła sztuki Cię przeraża a na myśl o wypracowaniu dostajesz gęsiej skórki?

Mam na to rozwiązanie! Zapisz się na webinar, na którym opowiem Ci, o trzech NIEZAWODNYCH sposobach na opanowanie umiejętności analizy dzieła sztuki raz a dobrze.

ZAPISY ZAMKNIĘTE

Czy naprawdę da się z łatwością i lekkością przeanalizować każde dzieło, nawet to, którego nie znasz? Innymi słowy, czy istnieje przepis na analizę idealną?

Według mnie TAK i zdradzę Ci go na tym webinarze!

W analizie dzieła sztuki i przy pisaniu wypracowania z historii sztuki nie chodzi o to, żeby „wyklepać” zapamiętane wcześniej cechy dzieł, bo nie da się ich wszystkich zapamiętać! Nie ma też sensu próbować wymyślać koło na nowo, w końcu już zostało wymyślone.

Analiza dzieła sztuki to… sztuka sama w sobie i możesz nabyć w niej biegłości jak Michał Anioł w rzeźbie! 🙂 Wystarczy, że poznasz zasady i elementy składające się na dobrą analizę.

Dlaczego warto uczestniczyć w webinarze?

Ten webinar będzie pomocy zarówno dla osób, które dopiero rozpoczęły naukę do matury z historii sztuki, jak i dla bardziej zaawansowanych.

Jego treść będzie dostosowana do wymagań dotyczących matury w formule 2015 i 2023.

Nazywam się Ewelina Chwiejda i jestem historyczką sztuki – z wykształcenia i z pasji.

Ukończyłam studia w Instytucie Historii Sztuki UW oraz doktorat na paryskiej EHESS.

Jestem dyplomowaną historyczką sztuki, doktorem nauk humanistycznych i specjalistką w zakresie sztuki współczesnej oraz kultury wizualnej. Licencjat ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim a tytuły magistra i doktora na paryskiej EHESS. Obecnie nadal mieszkam w Paryżu, gdzie pracuję naukowo.

Od ponad 13 lat uczę historii sztuki i przygotowuję maturzystów.

Posiadam ponad dwunastoletnie doświadczenie w przygotowywaniu maturzystów do egzaminu z historii sztuki i do Olimpiady Artystycznej (przeczytaj opinie poniżej). Prowadziłam również zajęcia grupowe ze studentami na szczeblu akademickim. Uczenie historii sztuki innych to moja pasja!

Prowadzę stronę i grupę wspierającą maturzystów w nauce historii sztuki

Strona Matura-z-historii-sztuki.pl istnieje od ponad 10 lat. Regularnie zamieszczam na niej informacje i rady, jak skutecznie przygotować się do egzaminu z historii sztuki, zwłaszcza przy samodzielnej nauce. Prowadzę też grupę motywacyjno-informacyjną dla maturzystów na Facebooku.

W drugiej klasie liceum postanowiłam, że chcę studiować architekturę, dlatego zdecydowałam się zdawać historię sztuki na maturze, mimo że wcześniej nie miałam z nią zbyt wiele do czynienia. Zależało mi nie tylko na dobrym korepetytorze, ale też na możliwości odbywania zajęć przez internet. Dzięki Ewelinie nauka była naprawdę przyjemna i łatwa, bo to osoba z pasją, potrafiąca mówić w sposób interesujący nawet o epokach i rzeczach, które początkowo nie wydawały mi się ciekawe. Tłumaczy w sposób prosty i ułatwiający zapamiętywanie. Bez jej pomocy mój wynik maturalny byłby na pewno dużo gorszy. Od roku jestem studentką mojej wymarzonej architektury i mogę powiedzieć, że w dużej mierze to zasługa mojej korepetytorki!
Maja
Zawsze interesowałam się sztuką, ale jeszcze rok temu nie sądziłam, że pochłonie mnie ona w takim stopniu. Gdy w ostatniej klasie liceum zdecydowałam się na zdawanie historii sztuki na maturze, miałam świadomość, że czeka mnie masa nauki. Niestety nie wiedziałam od czego zacząć oraz jakim sposobem się efektywnie uczyć. Na pomoc przyszła Pani Ewelina! Dzięki korepetycjom, wiedzę przyswajałam z łatwością, przyjemnością i pasją. Na każde zajęcia czekałam z niecierpliwością i zaciekawieniem z powodu jej nieszablonowego podejścia do przekazywania wiedzy. W skrócie, nie było nudno 🙂 Prezentacje były starannie dopracowane pod względem naukowym i estetycznym. Dzięki zajęciom udało mi się zdać maturę na 92% oraz zostać studentką pierwszego roku Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim! 🙂
Julia

Znasz kogoś komu ten webinar może pomóc przygotować się do matury?

Wyślij mu/jej link do tej strony.

PS: Jeśli nie możesz być na żywo, a zapiszesz się na listę, po spotkaniu dostaniesz link do nagrania, które będzie dostępne do obejrzenia przez kilka dni.

Do zobaczenia na webinarze!

© 2022 Matura-z-historii-sztuki.pl