Warsztaty online

Analiza dzieła sztuki od A do Z

V edycja - 2024/2025

Przygotuj się do matury z historii sztuki pod okiem specjalistki!

Nauczę Cię łatwo i poprawnie analizować dzieła sztuki z różnych epok oraz pisać wysoko punktowane wypracowania.

Zapisy zostaną otwarte na przełomie października i listopada 2024.

Zapisując się na listę zainteresowanych otrzymujesz gwarancję, że dowiesz się o otwarciu zapisów jako pierwsza/y, dostaniesz możliwość zarezerwowania miejsca z wyprzedzeniem oraz atrakcyjną zniżkę!

Czego nauczysz się w trakcie trwania warsztatów?

Umiejętność analizy dzieła sztuki to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien posiąść każdy maturzysta podchodzący do egzaminu z tego przedmiotu. Niestety trudno jest opanować ją samodzielnie.

Oto wszystko, czego nauczysz się w ramach warsztatów ze mną.

Analiza formalna i treściowa dzieła sztuki

Poznasz wszystkie tajniki analizy dzieł z dziedziny malarstwa, rzeźby, architektury i rzemiosła artystycznego. Na zajęciach będziemy analizować liczne przykłady nie tylko pod względem formy, ale i treści. Następnie przećwiczysz analizę w praktyce i otrzymasz ode mnie indywidualne wskazówki odnośnie tego, nad czym musisz popracować, by osiągnąć jak najlepszy wynik na maturze.

Opis dzieła w kontekście jego stylu / epoki

Analiza formalna i treściowa dzieła to jedno, ale trzeba pamiętać, że dzieła nie istnieją w oderwaniu od swojej epoki i noszą także liczne cechy stylowe danego okresu. O tym także będę przypominać na każdej z lekcji. Jedna lekcja = jeden duży okres, który omówię tak, byś zawsze wiedział(a) jak zidentyfikować te cechy stylowe i zgrabnie wpleść je w opis formalny dzieła. Po warsztatach będziesz w tym mistrzem! 😉

Wypowiedź pisemna / wypracowanie z historii sztuki

Ostatnia część arkusza maturalnego to wypracowanie za 20 punktów. Istota wypracowania jest również prawidłowy opis i analiza wybranych przez ucznia dzieł. W czasie warsztatów powiem ci jak dopasować Twoją analizę do zasad obowiązujących w ramach dłuższej wypowiedzi pisemnej. Na koniec będziesz mógł przećwiczyć to w praktyce, pisząc wypracowanie na zadany temat, które osobiście sprawdzę i ocenię.

Dla kogo są warsztaty?

Więcej szczegółów wkrótce!

© 2024 Matura-z-historii-sztuki.pl