Warsztaty online

Analiza dzieła sztuki od A do Z

Przygotuj się do matury z historii sztuki pod okiem specjalistki!

Nauczę Cię łatwo i poprawnie analizować dzieła sztuki z różnych epok oraz pisać wysokopunktowane wypracowania.

Czego nauczysz się w trakcie trwania warsztatów?

Umiejętność opisu dzieła sztuki to jedna z podstawowych umiejętności, które powinien posiąść każdy maturzysta podchodzący do egzaminu z tego przedmiotu. Niestety trudno jest opanować ją samodzielnie.

Oto wszystko, czego nauczysz się w ramach warsztatów ze mną. 

Analiza formalna i treściowa dzieła sztuki

Poznasz wszystkie tajniki analizy dzieł z dziedziny malarstwa, rzeźby, architektury i rzemiosła artystycznego. Na zajęciach będziemy analizować liczne przykłady nie tylko pod względem formy, ale i treści. Następnie przećwiczysz analizę w praktyce i otrzymasz ode mnie indywidualne wskazówki odnośnie tego, nad czym musisz popracować, by osiągnąć jak najlepszy wynik na maturze.

Opis dzieła w kontekście jego stylu / epoki

Analiza formalna i treściowa dzieła to jedno, ale trzeba pamiętać, że dzieła nie istnieją w oderwaniu od swojej epoki i noszą także liczne cechy stylowe danego okresu. O tym także będę przypominać na każdej z lekcji. Jedna lekcja = jeden duży okres, który omówię tak, byś zawsze wiedział(a) jak zidentyfikować te cechy stylowe i zgrabnie wpleść je w opis formalny dzieła. Po warsztatach będziesz w tym mistrzem! 😉

Wypowiedź pisemna / wypracowanie z historii sztuki

Ostatnia część arkusza maturalnego to wypracowanie za 20 punktów. Istota wypracowania jest również prawidłowy opis i analiza wybranych przez ucznia dziel. W czasie warsztatów powiem ci jak dopasować Twoją analizę do zasad obowiązujących w ramach dłuższej wypowiedzi pisemnej. Na koniec będziesz mógł przećwiczyć to w praktyce, pisząc wypracowanie na zadany temat, które osobiście sprawdzę i ocenię.

Program warsztatów obejmuje całość materiału od prehistorii do XX wieku włącznie.

analiza_dziela_sztuki_matura_historia_sztuki

Z uwagi na fakt, że daty są orientacyjne istnieje możliwość uelastycznienia terminów i organizacji niektórych zajęć w inny dzień tygodnia, bądź przeniesienia na weekendy (tak by pozwolić jak największej części grupy uczestniczyć w spotkaniu na żywo). Zadecyduje większość a nieobecni będą mogli obejrzeć nagranie lekcji.

Warsztaty zostały zaplanowane tak, by połączyć ćwiczenie praktycznych umiejętności z motywacją!

Sześć spotkań w regularnych odstępach czasowych pozwoli ci utrzymać rytm nauki przez cały rok szkolny i na bieżąco ćwiczyć analizę dzieł z kolejnych epok. Przejdziemy przez te etapy razem!

Nazywam się Ewelina Chwiejda i jestem historykiem sztuki - z wykształcenia i z pasji.

Ukończyłam studia w Instytucie Historii Sztuki UW oraz w paryskiej EHESS.

Jestem dyplomowanym historykiem sztuki, specjalistką w zakresie sztuki nowoczesnej i współczesnej. Licencjat otrzymałam na Uniwersytecie Warszawskim a tytuł magistra na paryskiej EHESS. Obecnie nadal mieszkam w Paryżu, gdzie kończę doktorat z historii sztuki i kultury wizualnej.

Od ponad 10 lat uczę historii sztuki i przygotowuję maturzystów

Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w przygotowywaniu maturzystów do egzaminu z historii sztuki (przeczytaj opinie poniżej). Prowadziłam również zajęcia grupowe ze studentami na szczeblu akademickim. Uczenie historii sztuki innych to moja pasja!

Prowadzę stronę i grupę wspierającą maturzystów w nauce historii sztuki

Strona Matura-z-historii-sztuki.pl istnieje od ponad 8 lat. Regularnie zamieszczam na niej artykuły i rady, jak skutecznie przygotować się do egzaminu z historii sztuki, zwłaszcza przy samodzielnej nauce. Od pewnego czasu prowadzę też grupę motywacyjno-informacyjną dla maturzystów na Facebooku.

Zapisując się na warsztaty ze mną jesteś w dobrych rękach:

lat doświadczenia w nauczaniu historii sztuki
uczniów indywidualnych przygotowanych do matury
%
średni wynik moich uczniów na maturze
osób uczących się do matury z moim kursem online

Opinie dwóch z moich dotychczasowych uczniów:

W drugiej klasie liceum postanowiłam, że chcę studiować architekturę, dlatego zdecydowałam się zdawać historię sztuki na maturze, mimo że wcześniej nie miałam z nią zbyt wiele do czynienia. Zależało mi nie tylko na dobrym korepetytorze, ale też na możliwości odbywania zajęć przez internet. Dzięki Ewelinie nauka była naprawdę przyjemna i łatwa, bo to osoba z pasją, potrafiąca mówić w sposób interesujący nawet o epokach i rzeczach, które początkowo nie wydawały mi się ciekawe. Tłumaczy w sposób prosty i ułatwiający zapamiętywanie. Bez jej pomocy mój wynik maturalny byłby na pewno dużo gorszy. Od roku jestem studentką mojej wymarzonej architektury i mogę powiedzieć, że w dużej mierze to zasługa mojej korepetytorki!
Maja
Warszawa
Zawsze interesowałam się sztuką, ale jeszcze rok temu nie sądziłam, że pochłonie mnie ona w takim stopniu. Gdy w ostatniej klasie liceum zdecydowałam się na zdawanie historii sztuki na maturze, miałam świadomość, że czeka mnie masa nauki. Niestety nie wiedziałam od czego zacząć oraz jakim sposobem się efektywnie uczyć. Na pomoc przyszła Pani Ewelina! Dzięki korepetycjom, wiedzę przyswajałam z łatwością, przyjemnością i pasją. Na każde zajęcia czekałam z niecierpliwością i zaciekawieniem z powodu jej nieszablonowego podejścia do przekazywania wiedzy. W skrócie, nie było nudno 🙂 Prezentacje były starannie dopracowane pod względem naukowym i estetycznym. Dzięki zajęciom udało mi się zdać maturę na 92% oraz zostać studentką pierwszego roku Instytutu Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim! 🙂
Julia
Katowice

Dla kogo są warsztaty?

 • dla uczniów, maturzystów i studentów, którym zależy na zdobyciu umiejętności sprawnego i poprawnego analizowania dzieł sztuki z różnych dziedzin i okresów
 • dla maturzystów poszukujących wiedzy i wskazówek na temat wypracowania z historii sztuki
 • dla osób, które maja trudności w powiazaniem dzieła z epoką i wskazywaniem cech stylowych i/lub formalnych (w czasie warsztatów duża waga będzie przykładana do rozumienia tych związków!)
 • dla wszystkich, którzy przygotowują się do matury samodzielnie i nie mają możliwości sprawdzenia swoich analiz i wypracowań przez nauczyciela
 • dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się analizy dzieła sztuki, by potrafić prowadzić swobodną dyskusję o sztuce z dowolnego okresu historii sztuki

Warsztaty nie są dla ciebie, jeśli:

 • analiza formalna, ikonograficzna i stylowa dzieła sztuki nie sprawia ci żadnych problemów
 • potrafisz pisać wypracowania z historii sztuki zgodnie z wymaganiami CKE
 • masz kompetentnego nauczyciela lub korepetytora, który ćwiczy z tobą umiejętności maturalne, regularnie zadaje ci analizy oraz wypracowania do napisania i udziela celnych wskazówek, co należy poprawić

Warsztaty są doskonałym uzupełnieniem lekcji i kursów historii sztuki oraz mojego Vademecum. Mimo że skupimy się w nich na analizie dzieła sztuki i wypracowaniu zahaczymy również o wiele innych aspektów historii sztuki.

Jak wyglądają warsztaty i co konkretnie dostaniesz?

Lekcje online na żywo, nagrania spotkań, prezentacje i pomoc indywidualna – sprawdź, co wchodzi w zakres warsztatów. 

6 lekcji online na żywo

6 wirtualnych spotkań na żywo w grupie 9-20 osób, w czasie których pokażę Ci jak analizować dzieła z danej epoki. Spotkania będą odbywały się na Zoomie lub Skype (szczegóły po zebraniu grupy). Wykład potrwa ok. godziny a następnie będzie przewidziany czas na pytania. Nie musisz zabierać głosu jeśli nie chcesz, ale w razie potrzeby możesz zadać pytanie głosowo lub na czacie.

dwuletni dostęp do nagrań lekcji na zamkniętej platformie

Jeśli nie możesz być na lekcji na żywo lub chcesz odtworzyć informacje nic straconego. Dzień po spotkaniu nagranie z niego będzie udostępnione na platformie przeznaczonej dla uczestników warsztatów. Możesz je odtwarzać dowolną ilość razy i zachowujesz dostęp do platformy przez dwa lata od momentu pierwszych zajęć.

6 prezentacji do pobrania

Po każdej lekcji na żywo będziesz miał(a) możliwości pobrania prezentacji, na której pracowaliśmy w czasie spotkania. Znajdziesz w niej nie tylko analizowane dzieła, ale także najważniejsze cechy danego stylu czy epoki, aby ułatwić Ci naukę i powtarzanie materiału.

5 analiz dzieła do wykonania (sprawdzone przez mnie)

Po każdej z 5 pierwszych lekcji otrzymasz dwa arkusze z dziełami do przeanalizowania. Spośród tych arkuszy wybierasz jeden, który wypełnisz i odeślesz mi w ciągu tygodnia od danej lekcji a ja zwrócę ci go sprawdzony i z komentarzami.

1 wypracowanie do napisania + moja ocena wg kryteriów CKE i wskazówki

Ostatnie spotkanie będzie poświęcone podsumowaniu informacji i zasadom pisania wypracowania. Na tym spotkaniu dam ci także dwa tematy do wyboru i termin oddania pracy. Następnie otrzymasz sprawdzone wypracowanie z oceną oraz indywidualnymi wskazówkami.

wsparcie i motywacja aż do matury

Jako że będziemy pracować w grupie łatwiej będzie o wzajemną motywacje. Spotkania są tak rozpisane, żebyśmy mieli „wspólne cele”. Przykładowo: skoro w styczniu uczymy się analizy dzieł nowożytnych warto opanować materiał z tego zakresu na czas. Taki cel pomoże ci się zmotywować i uczyć systematycznie.

Chcesz uczyć się razem ze mną? Sprawdź podsumowanie oferty i zapisz się.

WARSZATY ONLINE - ANALIZA DZIEŁA SZTUKI

analiza_dziela_sztuki_matura_historia_sztuki

509 zł

 • 6 lekcji online na żywo (ok. 1.5 godz. zegarowej)
 • dwuletni dostęp do nagrań lekcji na zamkniętej platformie
 • 6 prezentacji z lekcji do pobrania (PDF)
 • 5 analiz dzieła do wykonania + sprawdzenie i wskazówki
 • 1 wypracowanie do napisania + ocena wg kryteriów CKE i wskazówki
 • wsparcie i motywacja aż do matury
 • BONUS: darmowe nagrania webinaru „Analiza dzieła sztuki od A do Z – wszystko, co trzeba wiedzieć” o wartości 29,90 zł

UWAGA: Przed wykupieniem miejsca zapoznaj się uważnie ze wszystkimi informacjami powyżej oraz z regulaminem warsztatów dostępnym tutaj a w razie wątpliwości napisz do mnie.

Jeśli posiadasz kod zniżkowy będziesz mógł użyć go na kolejnym etapie zamówienia po dodaniu produktu do koszyka.

Rezerwując miejsce na warsztatach otrzymujesz gwarancję satysfakcji!

analiza_dziela_sztuki_matura_historia_sztuki

Jestem przekonana, że lekcje ze mną pomogą ci wyćwiczyć wszystkie umiejętności praktyczne niezbędne do matury z historii sztuki. Od ciebie zależy czy je utrwalisz i dobrze wykorzystasz. Jeśli jednak po pierwszych zajęciach stwierdzisz, że nie spełniają on twoich oczekiwań, i że niczego przydatnego się nie nauczyła/eś możesz zrezygnować z dalszego udziału w warsztatach w ciągu 2 dni od pierwszej lekcji na żywo a ja zwrócę ci pieniądze. Rezygnacja wiąże się oczywiście z zablokowaniem dostępu do lekcji i wszystkich materiałów. Zasady rezygnacji znajdziesz w regulaminie.

Najczęściej zadawane pytania

Czego potrzebuję, by wziąć udział w warsztatach?

Potrzebujesz dostępu do internetu z wystarczająco szybkim łączem, by uczestniczyć w spotkaniu na żywo i/lub odtwarzać nagrania wideo oraz zainstalowanego programu typu Zoom czy Skype. A poza tym gotowości i zapału do pracy nad ćwiczeniem praktycznych umiejetności maturalnych. 🙂

Mam już kurs „Historia sztuki w pigułce” i/lub Vademecum. Czy te warsztaty będą przydatne? Co zyskam?

Tak, ale to zależy od pakietu, który posiadasz. W kursie „Historia sztuki w pigułce” analizuję na bieżąco bardzo dużo dzieł, więc sama analiza powinna ci „wchodzić” łatwo do głowy, natomiast nie ma tam możliwości ćwiczenia wypracowań ani sprawdzania twoich analiz przeze mnie. W tej kwestii warsztaty będą doskonałym uzupełnieniem kursu. Podobnie jeśli chodzi o Vademecum – opisy dzieł nie są tak pogłębione jak to, co będziemy robić na warsztatach. Natomiast, jeśli posiadasz dowolny pakiet PREMIUM lub EXTRA oznacza to, że masz już dostęp do mojej indywidualnej pomocy i to jest w zupełności wystarczające.

Czy te warsztaty przygotują mnie do poziomu rozszerzonego nawet, jeśli zaczynam od zera?

Oczywiście, taki jest ich cel. Bez względu na to czy uczysz się od kilku miesięcy, tygodni, czy od dzisiaj warsztaty są pomyślane tak, żebyś już od pierwszej lekcji nabywał(a) praktyczne umiejętności analizy dzieła i przerabiał(a) program równocześnie z ćwiczeniem ich a nie po omacku. To metoda, która zapewni ci sukces na maturze. Napiszę wprost: im bardziej zielona/y jesteś w zakresie historii sztuki tym większe i szybsze efekty zobaczysz w czasie warsztatów a do tego pomogą ci one w nauce chronologii epok i ich cech stylowych, bo nad tym też będę czuwać!

Co wpływa na cenę i czy to się opłaca?

Nie ukrywam, że przynajmniej połowa tej ceny, jeśli nie więcej jest uwarunkowana moim doświadczeniem i czasem przeznaczonym na przygotowanie merytorycznych zajęć napakowanych wiedzą a przede wszystkim na indywidualną pracę z tobą. Jeśli policzymy, że każda lekcja będzie trwała min. 1,5h łącznie otrzymasz 9 godzin wykładu plus materiały dodatkowe. Sprawdzenie twoich analiz dzieł oraz wypracowania to kolejne godziny mojego czasu, ponieważ zawsze dbam o to, by uczeń dostał jak najlepszą informację zwrotną i dużo rad odnośnie poprawy umiejętności. Gwarantuję, że ta inwestycja się opłaci. Wiedz też, że to pierwsza edycja warsztatów i w tym momencie cena jest najniższa.

Dlaczego jest tak mało miejsc?

Tak jak wspomniałam w poprzednim punkcie, praca z uczniami to mój czas a jakość tej pracy zależy właśnie od tego ile czasu mogę przeznaczyć na przygotowanie zajęć i indywidualną pomoc ich uczestnikom. Jako że zależy mi na jakość naszej współpracy a nie na ilości uczestników, grupa 20-osobowa to maksymalna liczba osób, którymi jestem w stanie na bieżąco się zaopiekować w trakcie naszych wspólnych przygotowań do matury.

Czy mogę zapłacić w ratach lub przelewem na konto?

Tak. Można płacić w moim sklepie w ratach przy zakupie od 300 zł. Raty obsługuje system tPay oraz Alior Bank (ja jako sprzedawca nie jestem stroną umowy między tobą-kupującym a bankiem). Opcję tę znajdziesz, wybierając jako formę płatności tPay a następnie „Przelew online i tradycyjny”. Potem wystarczy kliknąć w ikonkę „tpay raty” na samym dole listy. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym kroku skontaktuj się ze mną poprzez formularz.

Płatność na konto jest możliwa, ale wyłącznie na konto francuskie (miejsce rejestracji mojej działalności), co wiąże się z przewalutowaniem i dłuższym czasem realizacji. Jeśli jednak chcesz wiedzieć więcej o tej formie płatności napisz do mnie.

Odpowiedzi na ewentualne dodatkowe pytania o materiały i płatności są dostępne na dole strony tutaj

Potrzebujesz pomocy?

Znasz kogoś, komu te warsztaty również może pomóc przygotować się do matury?

Pokaż mu tę stronę.

© 2020 Matura-z-historii-sztuki.pl