Intensywny kurs online

HISTORIA SZTUKI W PIGUŁCE

Jedyny taki kurs przekrojowy online, dzięki któremu przygotujesz się do matury z historii sztuki, nie wychodząc z domu! 55 godzin lekcji w formie wideo i mnóstwo materiałów dodatkowych!

Dlaczego warto zainwestować w ten kurs?

Materiały zgodne z wymaganiami CKE

Mój kurs został stworzony w oparciu o podstawę programową opracowaną przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Oznacza to, że jest zgodny z kanonem maturalnym.

Doświadczenie w przygotowywaniu maturzystów

Włożyłam wiele energii w to, by ten kurs wyglądał niemal identycznie jak korepetycje indywidualne, które prowadzę od 13 lat. Dzięki temu przyswoisz wiedzę łatwiej, lepiej i w bardziej naturalny sposób.

Rzetelność i wsparcie w trakcie nauki

Zawsze dbam o uczniów, którzy mi zaufali. Dlatego moi kursanci mogą liczyć na materiały dodatkowe. Dla nich też organizuję spotkania na żywo i jestem do dyspozycji aż do dnia matury!

Kurs maturalny "Historia sztuki w pigułce"

Dla kogo jest kurs „Historia sztuki w pigułce”?

To kurs dla wszystkich maturzystów podchodzących do egzaminu z historii sztuki, którzy uczą się do niego samodzielnie i potrzebują profesjonalnej pomocy lub po prostu szukają sprawdzonych materiałów edukacyjnych. To także doskonałe rozwiązanie dla uczestników Olimpiady Artystycznej oraz studentów przygotowujących się do egzaminów z historii sztuki w zakresie ogólnym.

Materiały z kursu są dostosowane do matury w Nowej Formule obowiązującej od 2023 r.

Chcesz mieć pewność, że zdążysz opanować cały materiał na czas?

Kupując kurs masz gwarancję, że dokładam wszelkich starań, abyś po jego ukończeniu, wiedział o wszystko, co niezbędne do matury!

Ja przekazuję 100% wiedzy w prosty i zrozumiały sposób, Ty słuchasz, uczysz się i robisz testy. To się nie może nie udać! 

Nazywam się Ewelina Chwiejda i jestem historyczką sztuki – z wykształcenia i z pasji.

Ukończyłam studia w Instytucie Historii Sztuki UW oraz doktorat na paryskiej EHESS.

Jestem dyplomowaną historyczką sztuki, doktorem nauk humanistycznych i specjalistką w zakresie sztuki współczesnej oraz kultury wizualnej. Licencjat ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim a tytuły magistra i doktora na paryskiej EHESS.

Od ponad 14 lat uczę historii sztuki i przygotowuję maturzystów.

Posiadam ponad czternaście doświadczenie w przygotowywaniu maturzystów do egzaminu z historii sztuki i do Olimpiady Artystycznej (przeczytaj opinie poniżej). Uczenie historii sztuki innych to moja pasja!

Prowadzę stronę i grupę wspierającą maturzystów w nauce historii sztuki

Strona Matura-z-historii-sztuki.pl istnieje od ponad 11 lat. Regularnie zamieszczam na niej informacje i rady, jak skutecznie przygotować się do egzaminu z historii sztuki, zwłaszcza przy samodzielnej nauce. Prowadzę też grupę motywacyjno-informacyjną dla maturzystów na Facebooku.

Kupując pakiet „Historia sztuki w pigułce” zyskujesz:

lekcji wideo
godz. zegarowych nagrań
gratisowe webinary
zadań do rozwiązania

Opinie osób, które uczyły się do matury z moim kursem online:

Uwielbiam ten kurs! Zanim go kupiłam nie byłam pewna, czy dam radę skupić się na lekcji, która jest w formie wideo, ale pani Ewelina tłumaczy w sposób bardzo naturalny i prosty. Widać, że cały czas ma na uwadze to, że mówi do osób początkujących, które nie znają historii sztuki. Najbardziej podoba mi się tłumaczenie nowych pojęć, bo jak czytam definicje to nic nie zapamiętuję a dzięki kursowi stało się to znacznie łatwiejsze. Po przerobieniu pierwszych trzech lekcji już umiałam zrobić niezły opis dzieła, nawet bez większych powtórek. Nie myślałam, że z samego słuchania można się tyle nauczyć. 🙂 Świetne jest też to, że można takie nagranie zatrzymać i wrócić do niego w każdej chwili. Bardzo polecam! Następnym razem nie zawahałabym się kupić kursu w takiej formie.
Ada
maturzystka 2021
Dziękuję za kurs przekrojowy, bardzo mi pomógł, ponieważ musiałam przygotowywać się do matury całkiem sama. Mimo tego, że XX wiek przerobiłam trochę na ostatnią chwilę i mało szczegółowo udało mi się zdobyć prawie 80%. Dla mnie to duży sukces! Czytałam wpisy na pani blogu, oglądałam jakieś filmiki w internecie, ale muszę przyznać, że nic mi tak nie pomogło jak ten kurs.
Ola
maturzystka 2022
Bardzo dziękuję za kurs wideo! Dzięki niemu udało mi się zdobyć 83% na maturze a uczyłam się całkowicie samodzielnie. Szczerze mówiąc nawet nie myślałam, że to możliwe i to w niecały rok przygotowań. Korzystałam z zestawu kurs + Vademecum, co okazało się wyborem idealnym, bo Vademecum ułatwiło mi szybkie powtórki. Jednak najbardziej jestem zadowolona z zakupu kursu, bo to była świetna inwestycja i nawet teraz, już po maturze, lubię wracać do tych nagrań.
Ania
maturzystka 2023
Chciałam podziękować za bycie moim wybawieniem do nauki historii sztuki, mimo że uczyłam się jej w ekspresowym tempie (chyba 4 miesiące haha) to bardzo mi się przydały oba kursy, z analizy i główny „Historia sztuki w pigułce”. Od początku był to tylko mój dodatkowy przedmiot, ale jestem z siebie zadowolona, zwłaszcza, że dzięki Tobie nauczyłam się dobrze opisywać dzieła, co bardzo się przydało na tegorocznej maturze. Bardzo miło się Ciebie słucha, przez co lekcje kursu idą bardzo płynnie i aż chce się uczyć dalej! Bez twoich materiałów bym sobie nie poradziła i jeśli będę miała możliwość polecenia przyszłym maturzystom, to z wielką chęcią to zrobię.
Julia
maturzystka 2021
Dzień dobry! Zacznę od razu od najważniejszego: Pani kurs wideo to jest cudo! 😍 Nie wiem jak Pani to zrobiła, ale wciągnęłam się w naukę bardziej niż myślałam. Na początku roku szkolnego tata kupił go dla mnie, bo wiedział, że historia sztuki może mi pomóc w rekrutacji na architekturę. Ja miałam bardziej podejście „można spróbować”, ale jak zaczęłam go przerabiać to mnie naprawdę wciągnęło. 😄 Bardzo dobrze słuchało mi się jak Pani tłumaczyła. Miałam różne kryzysy związane z ilością rzeczy do zapamiętania, ale Pani pozytywna energia mnie motywowała, żeby się nie poddawać. Czasem np. słuchałam sobie fragmentów bez notowania. Po prostu, żeby mi te informacje wpadały do głowy. Testy z kursu też były pomocne. I efekt to.. zdobyłam 92% na maturze! 😍 Jestem z siebie dumna i Pani wdzięczna za zrobienie tego kursu! Super było się uczyć historii sztuki w ten sposób. Dziękuję!
Julia
maturzystka 2022
Muszę przyznać, że 93% z historii sztuki zaskoczyło nawet mnie. 😄 Po przerobieniu kursu i Vademecum czułem się przygotowany, ale na aż tak wysoki wynik nie liczyłem. Ogromne dzięki!
Janek
maturzysta 2023

W pakiecie oszczędzasz:

Kurs maturalny "Historia sztuki w pigułce"
Kurs maturalny "Historia sztuki w pigułce"

Słuchając moich lekcji online poczujesz się jak na zajęciach na żywo. Przekazywanie wiedzy w zrozumiały, naturalny i ciekawy sposób to dla mnie klucz do skuteczności.

Jak wygląda kurs i co się na niego składa?

Lekcje online, testy, pomoce naukowe – sprawdź, co znajdziesz w kursie.
Kurs ma formę wideo z prezentacjami i testami w pdf do pobrania.

21 lekcji wideo z chronologicznym omówieniem historii sztuki

dwuletni dostęp do nagrań wideo na platformie kursu

21 kompleksowych prezentacji do pobrania

21 arkuszy z testami do uzupełnienia + odpowiedzi

2 dodatkowe webinary i liczne pomoce naukowe w formie PDF

dostęp do zamkniętej grupy wsparcia na Facebooku

Więcej szczegółów na temat każdej z części kursu znajdziesz na stronach im poświęconych: Architektura na maturze i Sztuki plastyczne na maturze

Możliwość uczestnictwa w spotkaniu na żywo

Co roku przed maturą organizuję spotkanie online a żywo dla uczestników kursu. Będziesz mógł / mogła wziąć w nim udział i otrzymać odpowiedź na wszystkie nurtujące cię pytania. O dacie i szczegółach spotkania będę informować mailowo.

Jeśli wybierzesz pakiet łączony otrzymasz również:

VADEMECUM

To najlepszy i najbardziej opłacalny zestaw, ponieważ otrzymujesz Vademecum za ponad połowę ceny a RAZEM OSZCZĘDZASZ AŻ 180 ZŁ. Jeśli nie znasz jeszcze mojego Vademecum „Matura z historii sztuki” koniecznie kliknij na ikonę powyżej i poczytaj o nim. PS: Dostęp do prezentacji i testów z Vademecum również otrzymasz w dniu zakupu.

Obejrzyj fragment pierwszej lekcji.

Jeśli zdecydujesz się na zakup pakietu spędzimy razem dobre kilkadziesiąt godzin! Ważne jest więc, aby forma kursu i mój sposób tłumaczenia ci odpowiadały. Dlatego udostępniam tu 35 minut pierwszej lekcji z części o sztukach plastycznych. Dzięki temu możesz sprawdzić jak wygląda lekcja ze mną i czy taka forma przyswajania wiedzy będzie dla ciebie dobra. Jeśli ci się spodoba widzimy się po drugiej stronie!

Wybierz pakiet odpowiedni dla ciebie

Dwuczęściowy kurs online „Historia sztuki w pigułce” czy pakiet kurs + Vademecum w super cenie.

KURS „HISTORIA SZTUKI W PIGUŁCE”

Kurs Historia sztuki w pigułce

898 zł

kurs + vademecum

Kurs Historia sztuki w pigułce

968 zł

*Jeśli posiadasz kod zniżkowy, będziesz mogła/mógł użyć go w kolejnym etapie, przed dokonaniem płatności. 

Kurs maturalny "Historia sztuki w pigułce"

Przeliczmy razem!

Nic nie cieszy mnie tak jak sukcesy maturzystów uczących się z moimi materiałami!

Najczęściej zadawane pytania

Tak. Obie części kursu (jak i Vademecum) zostały przygotowane w oparciu o wytyczne CKE i zawierają wszystkie dzieła z kanonu maturalnego, co do których istnieje prawdopodobieństwo, że mogą pojawić się na maturze.

Oczywiście. Materiał z kursu (i z Vademecum) jest dostosowany do wytycznych i podstawy programowej matury z historii sztuki w formule obowiązującej od 2023 roku oraz do wytycznych określonych przez Ministerstwo Edukacji dotyczących nauczania historii sztuki na poziomie licealnym.

Potrzebujesz dostępu do internetu i łącza wystarczająco szybkiego, by odtwarzać nagrania wideo. I oczywiście motywacji do intensywnej pracy. 😉

Tak! Nie ukrywam, że 55 godzin nagrań + prawie 4 godziny darmowych webinarów to ogromny materiał, jednak kursy przygotowujące do matury czasem trwają jeszcze dłużej. Jeśli dobrze rozplanujesz naukę i będziesz się uczyć regularnie dasz radę! Oto kilka powodów: w kursie oferuję wyselekcjonowane treści (gdy uczysz się sam, trudno wiedzieć, co jest naprawdę ważne a co nie i na szukanie traci się sporo czasu). Kurs jest bardzo praktyczny, techniczny, inaczej mówiąc – nastawiony na praktyczne umiejętności potrzebne do matury. Dodatkowo, w razie pytań, możesz liczyć ma moją pomoc. 

Tak, ten kurs jest idealnym uzupełnieniem Vademecum! W Vademecum znajdziesz więcej dzieł niż te omówione w kursie (siłą rzeczy na wideo przeanalizowałam tylko najbardziej kluczowe dzieła, a w Vademecum masz dziesiątki dodatkowych reprodukcji i zdjęć). Ponadto przy samodzielnej nauce z Vademecum cały ciężar zrozumienia i przyswojenia informacji spoczywa na tobie. Jeśli więc czujesz, że nie do końca sobie z tym radzisz i chciałbyś, aby ktoś poprowadził cię za rękę i nauczył analizy formalnej nic nie zastąpi kursu! Gwarantuję, że po nim żadne zadanie już cię nie zaskoczy.

Kursy i Vademecum możesz kupić tylko za pośrednictwem strony matura-z-historii-sztuki.pl, klikając na przycisk „Kup tutaj” pod wybranym pakietem. Zostaniesz wtedy przekierowany na stronę produktu, gdzie będziesz mógł w kilka minut sfinalizować transakcję (możesz zapłacić szybkim przelewem tPay, za pomocą PayPala lub karty płatniczej). Dzięki temu masz pewność, że transakcja jest bezpieczna a Twoja wpłata zostaje natychmiast odnotowana w systemie, o czym ja, jako sprzedająca, również jestem automatycznie informowana i mogę udostępnić ci zakupione materiały bez czekania, aż należność wpłynie na konto bankowe. Jest to najszybszy i najprostszy sposób na nabycie moich produktów.

Tak. Można płacić w moim sklepie w ratach przy zakupie od 300 zł. Raty obsługuje system tPay oraz Alior Bank, (ja jako sprzedawca nie jestem stroną umowy między Tobą-kupującym a bankiem). Opcję tę znajdziesz, wybierając jako formę płatności tPay a następnie, klikając w ikonkę „ratyT” na samym dole listy. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym kroku skontaktuj się ze mną mailowo na: kontakt@matura-z-historii-sztuki.pl.

Dostęp do platformy z nagraniami lekcji oraz materiałami dodatkowymi otrzymasz natychmiast po zakupie. Możesz rozpocząć przerabianie kursu od razu!

Jeśli zdecydujesz się na pakiet z Vademecum otrzymasz je również w dniu zakupu (w ciągu max. kilku godzin). Vademecum zostanie przesłane przez WeTransfer lub Dropbox i będziesz miał(a) 7 dni na pobranie materiałów.  

Dostęp do platformy wideo z nagraniami lekcji będzie dla ciebie otwarty przez 24 miesiące (2 lata) od dnia zakupu. Z kolei wszystkie materiały PDF, które znajdziesz na stronie, czyli prezentacje z lekcji, testy, mapy myśli itp., będziesz mogła/ mógł pobrać na swój komputer i zachować na zawsze!

Tak! Kurs działa przeglądarkowo, więc jak najbardziej można logować się do niego na różnych urządzeniach, poza komputerem może to być tablet a nawet telefon. Do zalogowania wystarczy podanie maila i hasła do konta założonego się przy zakupie. 

Zdecydowanie tak! Rachunek jest prosty – cena godziny korepetycji indywidualnych z wysoko wykwalifikowanym nauczycielem kosztuje między 100 a 190 zł (to również moja stawka za zajęcia 1 na 1). Kursy grupowe także sięgają zwykle od tysiąca do ponad dwóch tysięcy złotych za kilkadziesiąt godzin, co daje między 45 a 60 zł/godz. U mnie za każdą z 55 godzin profesjonalnego wykładu wypełnionego konkretnymi treściami płacisz dokładnie jedyne 16,32 zł. Do tego dostajesz pomoc w ramach grupy na FB dla kursantów i mnóstwo gratisów ułatwiających naukę – darmowe webinary, 21 testów, schematy, tabele i mapy myśli.

Tak, jeśli zdecydujesz się na wyższy pakiet, czyli zestaw kurs + Vademecum PREMIUM lub kurs + Vademecum EXTRA możesz skorzystać z mojej pomocy indywidualnej w nauce pisania wypracowań (w pakiecie z Vademecum EXTRA są również dodatkowe analizy do wykonania). Wybierając te pakiety oprócz wszystkich materiałów z kursu i Vademecum otrzymujesz także dwa tematy wypracowań do napisania, które następnie sprawdzam i oceniam według kryteriów CKE. Dzięki moim szczegółowym komentarzom i wskazówkom wiesz, co należy poprawić, aby uzyskać jak najwięcej punktów za wypracowanie.

Jeśli nie wiesz, który pakiet będzie dla Ciebie najlepszy kliknij tutaj i sprawdź tabelę z porównaniem ich zawartości.  

UWAGA: Liczba pakietów PREMIUM i EXTRA dostępnych na dany rok szkolny jest ograniczona.

Oczywiście. Zajrzyj na stronę poświęconą tej części: „Sztuki plastyczne na maturze”. To doskonała okazja, żeby skompletować pełen zestaw materiałów.

Tak. Specjalnie z myślą o osobach takich jak ty przygotowałam oddzielne pakiety z 5-ciu największych okresów: starożytność, średniowiecze, nowożytność, wiek XIX (sztuka nowoczesna i modernizm) oraz wiek XX (sztuka współczesna). Znajdziesz w nich tylko lekcje dotyczące sztuki z danej epoki. To doskonałe rozwiązanie, gdy potrzebujesz pomocy w przyswojeniu konkretnej części materiału. Pamiętaj jednak, że w sytuacji, gdy chodzi o więcej niż dwie lub trzy epoki warto rozważyć zakup całego kursu, ponieważ wtedy cena jest znacznie bardziej atrakcyjna.

Jeśli nie wiesz, który pakiet będzie dla Ciebie najlepszy kliknij tutaj i sprawdź tabelę z porównaniem ich zawartości. 

Możesz też napisać do mnie na kontakt@matura-z-historii-sztuki.pl i krótko przedstawić Twoją sytuację, abym mogła jak najlepiej Ci doradzić.

Nie. Kurs przeznaczony jest wyłącznie do użytku indywidualnego przez jego nabywcę (dlatego też przy zakupie trzeba utworzyć konto i uzyskać indywidualny login oraz hasło).

Udostępnianie całości lub fragmentów kursu innym osobom, jest po prostu nielegalne, robiąc to łamiesz prawo i nie szanujesz miesięcy mojej pracy, które poświęciłam przygotowanie dla ciebie jak najlepszej jakości materiałów. Jeśli przygotowujesz wystąpienie w ramach lekcji szkolnych możesz oczywiście opierać się na treściach i analizach z kursu, ale zabronione jest wyświetlanie nagrań, używanie testów i prezentacji będących częścią kursu (lub Vademecum) i rozpowszechnianie ich w jakikolwiek sposób.

Jeśli jesteś nauczycielem, który uczy WOKu lub historii sztuki zachęcam do potraktowania tego materiału jako kursu przygotowującego i źródła inspiracji do tego jak skutecznie uczyć historii sztuki (ten sposób tłumaczenia doskonale sprawdził się na prowadzonych przeze mnie lekcjach indywidualnych!). Pamiętaj jednak, że twoi uczniowie mogą również posiadać ten kurs lub Vademecum. Używanie moich materiałów na twoich lekcjach jest nie tylko nielegalne, ale może być zwyczajnie kontrproduktywne.

Proszę cię również o nie wrzucanie zakupionych materiałów do internetu. Pamiętaj, że w przestrzeni wirtualnej wcale nie jesteśmy anonimowi i robiąc to jawnie łamiesz prawo.

Tak, oczywiście. Proszę jednak pamiętać, że z uwagi na to, że moja firma jest zarejestrowana we Francji dochodzi wówczas do transakcji międzynarodowej między dwoma przedsiębiorstwami i oba muszą dysponować tzw. europejskim NIPem, czyli numerem VAT-UE (zarejestrowanym w systemie VIES). Dokonując zakupu na firmę proszę w uwagach do zamówienia podać ten numer. W przypadku jego braku wystawienie takiej faktury nie jest możliwe.

Jeśli masz pytanie dotyczące kurs, na które nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie napisz na kontakt@matura-z-historii-sztuki.pl

.

.

Znasz kogoś, komu ten kurs również może pomóc przygotować się do matury?

Pokaż mu tę stronę.

© 2012-2024 Matura-z-historii-sztuki.pl