Intensywny kurs online

HISTORIA SZTUKI W PIGUŁCE

Jedyny taki kurs przekrojowy online, dzięki któremu przygotujesz się do matury z historii sztuki, nie wychodząc z domu! 55 godzin lekcji w formie wideo i mnóstwo materiałów dodatkowych!

Dlaczego warto zainwestować w ten kurs?

Materiały zgodne z wymaganiami CKE

Mój kurs został stworzony w oparciu o podstawę programową opracowaną przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Oznacza to, że jest zgodny z kanonem maturalnym.

Doświadczenie w przygotowywaniu maturzystów

Włożyłam wiele energii w to, by ten kurs wyglądał niemal identycznie jak korepetycje indywidualne, które prowadzę od 10 lat. Dzięki temu przyswoisz wiedzę łatwiej, lepiej i w bardziej naturalny sposób.

Rzetelność i wsparcie w trakcie nauki

Zawsze dbam o uczniów, którzy mi zaufali. Dlatego moi kursanci mogą liczyć na materiały dodatkowe. Dla nich też organizuję spotkania na żywo i jestem do dyspozycji aż do dnia matury!

Kurs "Historia sztuki w pigułce"

Dla kogo jest kurs „Historia sztuki w pigułce”?

To kurs dla wszystkich maturzystów podchodzących do egzaminu z historii sztuki, którzy uczą się do niego samodzielnie i potrzebują profesjonalnej pomocy lub po prostu szukają sprawdzonych materiałów edukacyjnych. To także doskonałe rozwiązanie dla uczestników Olimpiady Artystycznej oraz studentów przygotowujących się do egzaminów z historii sztuki w zakresie ogólnym.

Chcesz mieć pewność, że zdążysz opanować cały materiał na czas?

Kupując kurs masz gwarancję, że dokładam wszelkich starań, abyś po jego ukończeniu, wiedział o wszystko, co niezbędne do matury!

Ja przekazuję 100% wiedzy w prosty i zrozumiały sposób, Ty słuchasz, uczysz się i robisz testy. To się nie może nie udać! 

Nazywam się Ewelina Chwiejda i jestem historykiem sztuki - z wykształcenia i z pasji.

Ukończyłam studia w Instytucie Historii Sztuki UW oraz w paryskiej EHESS.

Jestem dyplomowanym historykiem sztuki, specjalistką w zakresie sztuki nowoczesnej i współczesnej. Licencjat otrzymałam na Uniwersytecie Warszawskim a tytuł magistra na paryskiej EHESS. Obecnie nadal mieszkam w Paryżu, gdzie kończę doktorat z historii sztuki i kultury wizualnej.

Od ponad 10 lat uczę historii sztuki i przygotowuję maturzystów.

Posiadam ponad dziesięcioletnie doświadczenie w przygotowywaniu maturzystów do egzaminu z historii sztuki (przeczytaj opinie poniżej). Prowadziłam również zajęcia grupowe ze studentami na szczeblu akademickim. Uczenie historii sztuki innych to moja pasja!

Prowadzę stronę i grupę wspierającą maturzystów w nauce historii sztuki

Strona Matura-z-historii-sztuki.pl istnieje od ponad 8 lat. Regularnie zamieszczam na niej informacje i rady, jak skutecznie przygotować się do egzaminu z historii sztuki, zwłaszcza przy samodzielnej nauce. Od pewnego czasu prowadzę też grupę motywacyjno-informacyjną dla maturzystów na Facebooku.

Kupując pakiet „Historia sztuki w pigułce” zyskujesz:

lekcji wideo
godz. zegarowych nagrań
gratisowe webinary
zadań do rozwiązania

Opinie kilku osób, które kupiły pierwszą część (o architekturze) mojego kurs online:

Uwielbiam ten kurs! Zanim go kupiłam nie byłam pewna, czy dam radę skupić się na lekcji, która jest w formie wideo, ale pani Ewelina tłumaczy w sposób bardzo naturalny i prosty. Widać, że cały czas ma na uwadze to, że mówi do osób początkujących, które nie znają historii sztuki. Najbardziej podoba mi się tłumaczenie nowych pojęć, bo jak czytam definicje to nic nie zapamiętuję a dzięki kursowi stało się to znacznie łatwiejsze. Po przerobieniu pierwszych trzech lekcji już umiałam zrobić niezły opis architektury, nawet bez większych powtórek. Nie myślałam, że z samego słuchania można się tyle nauczyć. 🙂 Świetne jest też to, że można takie nagranie zatrzymać i wrócić do niego w każdej chwili. Bardzo polecam! Następnym razem nie zawahałabym się kupić kursu z historii sztuki w takiej formie.
Ania
Warszawa
Zdecydowałam się na kurs „Architektura na maturze”, ponieważ nie miałam możliwości zajęć z korepetytorem a wiedziałam, że sama architektury nie ogarnę (zwłaszcza, że miałam ją w planach na studia :). To był bardzo dobry wybór, chociaż odsłuchanie tych kilkunastu godzin to dla mnie spory wyczyn. Sposób tłumaczenia powodował, że czasami czułam się jak na lekcji na żywo, co było super. Ogólnie jestem pod wrażeniem przygotowania autorki i wszystkich materiałów, które dostałam razem z kursem i bardzo pomogły mi w nauce – testy, mapy myśli. Maturę zdałam na 87%, co uważam za sukces, bo przygotowywałam się sama, tzn. z Vademecum i kursem, przez niecały rok, czyli od początku klasy maturalnej. Dziękuję serdecznie za ten kurs.
Karolina
Wrocław

W pakiecie oszczędzasz:

Kurs "Historia sztuki w pigułce" - cena
Kurs "Historia sztuki w pigułce" - cena

Słuchając moich lekcji online poczujesz się jak na zajęciach na żywo. Przekazywanie wiedzy w zrozumiały, naturalny i ciekawy sposób to dla mnie klucz do skuteczności.

Jak wygląda kurs i co się na niego składa?

Lekcje online, testy, pomoce naukowe – sprawdź, co znajdziesz w kursie.
Kurs ma formę wideo z prezentacjami i testami w pdf do pobrania.

21 lekcji wideo z chronologicznym omówieniem historii sztuki

dwuletni dostęp do nagrań wideo na platformie kursu

21 kompleksowych prezentacji do pobrania

21 arkuszy z testami do uzupełnienia + odpowiedzi

2 dodatkowe webinary i liczne pomoce naukowe w formie PDF

dostęp do zamkniętej grupy wsparcia na Facebooku

Więcej szczegółów na temat każdej z części kursu znajdziesz na stronach im poświęconych: Architektura na maturze i Sztuki plastyczne na maturze

Możliwość uczestnictwa w spotkaniu na żywo

Jeśli chciałbyś mieć możliwość zadania nurtujących Cię pytań i porozmawiania o przerobionym materiale na żywo wiedz, że w grupie dla kursantów, odbędzie się specjalny live. Datę spotkania i wszystkie szczegóły ustalimy na bieżąco.

Jeśli wybierzesz pakiet łączony otrzymasz również:

VADEMECUM

To najlepszy i najbardziej opłacalny zestaw, ponieważ otrzymujesz Vademecum za prawie połowę ceny a RAZEM OSZCZĘDZASZ AŻ 140 ZŁ. Jeśli nie znasz jeszcze mojego Vademecum „Matura z historii sztuki” koniecznie kliknij na ikonę powyżej i poczytaj o nim. PS: Dostęp do prezentacji i testów z Vademecum również otrzymasz w dniu zakupu.

Obejrzyj fragment pierwszej lekcji.

Jeśli zdecydujesz się na zakup pakietu spędzimy razem dobre kilkadziesiąt godzin! Ważne jest więc, aby forma kursu i mój sposób tłumaczenia ci odpowiadały. Dlatego udostępniam tu 35 minut pierwszej lekcji z części o sztukach plastycznych. Dzięki temu możesz sprawdzić jak wygląda lekcja ze mną i czy taka forma przyswajania wiedzy będzie dla ciebie dobra. Jeśli ci się spodoba widzimy się po drugiej stronie!

Wybierz pakiet odpowiedni dla ciebie

Dwuczęściowy kurs online „Historia sztuki w pigułce” czy pakiet kurs + Vademecum w super cenie.

KURS „HISTORIA SZTUKI W PIGUŁCE”

Kurs Historia sztuki w pigułce

748 zł

 • 21 lekcji wideo (55 godzin nagrań z chronologicznym omówieniem sztuk plastycznych i architektury)
 • dwuletni dostęp do platformy kursowej
 • 21 kompleksowych prezentacji zawierających całość omówionego w poszczególnych lekcjach materiału (do pobrania)
 • 21 arkuszy z testami do uzupełnienia + odpowiedzi
 • pomoce naukowe w formie PDF (tabela analityczna wszystkich epok i kierunków, mapy myśli itp.)
 • dostęp do zamkniętej grupy wsparcia na Facebooku
 • udział w spotkaniu na żywo tylko dla uczestników kursu
 • BONUS: nagrania 2 webinarów (nt. chronologii historii sztuki i architektury) o wartości 70 zł

kurs + vademecum

Kurs Historia sztuki w pigułce

798 zł

 • 21 lekcji wideo (55 godzin nagrań z chronologicznym omówieniem sztuk plastycznych i architektury)
 • dwuletni dostęp do platformy kursowej
 • 21 kompleksowych prezentacji zawierających całość omówionego w poszczególnych lekcjach materiału (do pobrania)
 • 21 arkuszy z testami do uzupełnienia + odpowiedzi
 • pomoce naukowe w formie PDF (tabela analityczna wszystkich epok i kierunków, mapy myśli itp.)
 • dostęp do zamkniętej grupy wsparcia na Facebooku
 • udział w spotkaniu na żywo tylko dla uczestników kursu
 • BONUS: nagrania 2 webinarów (nt. chronologii historii sztuki i architektury) o wartości 70 zł
 • Vademecum „Matura z historii sztuki” o 40 zł taniej (co razem ze zniżką na kurs daje o 140 zł mniej!)

*Jeśli posiadasz kod promocyjny, będziesz mógł użyć go w kolejnym etapie, przed dokonaniem płatności. 

Najczęściej zadawane pytania

Tak. Obie części kursu (jak i Vademecum) zostały przygotowane w oparciu o wytyczne CKE i zawierają wszystkie dzieła z kanonu maturalnego, co do których istnieje prawdopodobieństwo, że mogą pojawić się na maturze.

Potrzebujesz dostępu do internetu i łącza wystarczająco szybkiego, by odtwarzać nagrania wideo. I oczywiście motywacji do intensywnej pracy. 😉

Tak! Nie ukrywam, że 55 godzin nagrań + prawie 4 godziny darmowych webinarów to ogromny materiał, jednak kursy przygotowujące do matury czasem trwają jeszcze dłużej. Jeśli dobrze rozplanujesz naukę i będziesz się uczyć regularnie dasz radę! Oto kilka powodów: w kursie oferuję wyselekcjonowane treści (gdy uczysz się sam, trudno wiedzieć, co jest naprawdę ważne a co nie i na szukanie traci się sporo czasu). Kurs jest bardzo praktyczny, techniczny, inaczej mówiąc – nastawiony na praktyczne umiejętności potrzebne do matury. Dodatkowo, w razie pytań, możesz liczyć ma moją pomoc. 

Tak, ten kurs jest idealnym uzupełnieniem Vademecum! W Vademecum znajdziesz więcej dzieł niż te omówione w kursie (siłą rzeczy na wideo przeanalizowałam tylko najbardziej kluczowe dzieła, a w Vademecum masz dziesiątki dodatkowych reprodukcji i zdjęć). Ponadto przy samodzielnej nauce z Vademecum cały ciężar zrozumienia i przyswojenia informacji spoczywa na tobie. Jeśli więc czujesz, że nie do końca sobie z tym radzisz i chciałbyś, aby ktoś poprowadził cię za rękę i nauczył analizy formalnej nic nie zastąpi kursu! Gwarantuję, że po nim żadne zadanie już cię nie zaskoczy.

Kursy i Vademecum możesz kupić tylko za pośrednictwem strony matura-z-historii-sztuki.pl, klikając na przycisk „Kup tutaj” pod wybranym pakietem. Zostaniesz wtedy przekierowany na stronę produktu, gdzie będziesz mógł w kilka minut sfinalizować transakcję (możesz zapłacić szybkim przelewem tPay, za pomocą PayPala lub karty płatniczej). Dzięki temu masz pewność, że transakcja jest bezpieczna a Twoja wpłata zostaje natychmiast odnotowana w systemie, o czym ja, jako sprzedająca, również jestem automatycznie informowana i mogę udostępnić ci zakupione materiały bez czekania, aż należność wpłynie na konto bankowe. Jest to najszybszy i najprostszy sposób na nabycie moich produktów.

Tak. Można płacić w moim sklepie w ratach przy zakupie od 300 zł. Raty obsługuje system tPay oraz Alior Bank, (ja jako sprzedawca nie jestem stroną umowy między Tobą-kupującym a bankiem). Opcję tę znajdziesz, wybierając jako formę płatności tPay a następnie, klikając w ikonkę „ratyT” na samym dole listy. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym kroku skontaktuj się ze mną mailowo na: kontakt@matura-z-historii-sztuki.pl.

Dostęp do platformy z nagraniami kursu oraz materiałami dodatkowymi otrzymasz w dniu zakupu. Część pierwsza, czyli „Architektura na maturze” jest już w całości przygotowana i wszystkie materiały (16 godzin nagrań) są na platformie. Część druga „Sztuki plastyczne na maturze”, jako ta najnowsza, jeszcze powstaje, dlatego na ten moment otrzymasz dostęp do 8-miu lekcji, a ostatnie dwie pojawią się na stronie do 15 listopada. Szczegółowy harmonogram publikacji możesz sprawdzić, klikając tutaj. Do 15 listopada kurs będzie kompletny. Pozostanie ci więcej jeszcze kilka miesięcy na spokojne przerobienie go i powtórki.

Dodawane jako gratis nagrania webinarów są dostępne na platformie od dnia zakupu.

Jeśli zdecydujesz się na pakiet z Vademecum otrzymasz je również w dniu zakupu. Vademecum znajduje się w prywatnym folderze na Dropboxie*, do którego otrzymują zaproszenie jedynie nabywcy, których wpłata została potwierdzona.

W wypadku, gdy nie posiadasz jeszcze konta na Dropboxie nie jest to żaden problem. Jego utworzenie zajmuje mniej niż minutę i jest całkowicie bezpłatne (sprawdź tutaj www.dropbox.com)

Dostęp do platformy wideo z nagraniami lekcji będzie dla ciebie otwarty przez 24 miesiące (2 lata) od dnia zakupu. Z kolei wszystkie materiały PDF, które znajdziesz na stronie, czyli prezentacje z lekcji, testy, mapy myśli itp., będziesz mogła/ mógł pobrać na swój komputer i zachować na zawsze! Jeśli zdajesz maturę za więcej niż dwa lata prawdopodobnie nic nie stoi na przeszkodzie, abym przedłużyła ci dostęp do materiałów, napisz do mnie w tej sprawie przed upływem terminu a ustalimy szczegóły.

Zdecydowanie tak! Rachunek jest prosty – cena godziny korepetycji indywidualnych z wysoko wykwalifikowanym nauczycielem kosztuje między 80 a 120 zł (to również moja stawka za zajęcia 1 na 1). Kursy grupowe także sięgają zwykle od kilkuset do ponad tysiąca złotych za kilkadziesiąt godzin, co daje między 30 a 45 zł/godz. U mnie za każdą z 55 godzin profesjonalnego wykładu wypełnionego konkretnymi treściami płacisz dokładnie jedyne 13,60 zł. Do tego dostajesz pomoc w ramach grupy na FB dla kursantów i mnóstwo gratisów ułatwiających naukę – darmowe webinary, 21 testów, schematy, tabele i mapy myśli.

Oczywiście. Zajrzyj na stronę poświęconą tej części: „Sztuki plastyczne na maturze”. To doskonała okazja, żeby skompletować pełen zestaw materiałów.

Tak. Specjalnie z myślą o osobach takich jak ty przygotowałam oddzielne pakiety z 5-ciu największych okresów: starożytność, średniowiecze, nowożytność, wiek XIX (sztuka nowoczesna i modernizm) oraz wiek XX (sztuka współczesna). Znajdziesz w nich tylko lekcje dotyczące sztuki z danej epoki. To doskonałe rozwiązanie, gdy potrzebujesz pomocy w przyswojeniu konkretnej części materiału. Pamiętaj jednak, że w sytuacji, gdy chodzi o więcej niż dwie lub trzy epoki warto rozważyć zakup całego kursu, ponieważ wtedy cena jest znacznie bardziej atrakcyjna.

Tak! Kurs działa przeglądarkowo, więc jak najbardziej można logować się do niego na różnych urządzeniach, poza komputerem może to być tablet a nawet telefon. Do zalogowania wystarczy podanie maila i hasła do konta założonego się przy zakupie. 

Nie. Kurs przeznaczony jest wyłącznie do użytku indywidualnego przez jego nabywcę (dlatego też przy zakupie trzeba utworzyć konto i uzyskać indywidualny login oraz hasło).

Udostępnianie całości lub fragmentów kursu innym osobom, jest po prostu nielegalne, robiąc to łamiesz prawo i nie szanujesz miesięcy mojej pracy, które poświęciłam przygotowanie dla ciebie jak najlepszej jakości materiałów. Jeśli przygotowujesz wystąpienie w ramach lekcji szkolnych możesz oczywiście opierać się na treściach i analizach z kursu, ale zabronione jest wyświetlanie nagrań, używanie testów i prezentacji będących częścią kursu (lub Vademecum) i rozpowszechnianie ich w jakikolwiek sposób.

Jeśli jesteś nauczycielem, który uczy WOKu lub historii sztuki zachęcam do potraktowania tego materiału jako kursu przygotowującego i źródła inspiracji do tego jak skutecznie uczyć historii sztuki (ten sposób tłumaczenia doskonale sprawdził się na prowadzonych przeze mnie lekcjach indywidualnych!). Pamiętaj jednak, że twoi uczniowie mogą również posiadać ten kurs lub Vademecum. Używanie moich materiałów na twoich lekcjach jest nie tylko nielegalne, ale może być zwyczajnie kontrproduktywne.

Proszę cię również o nie wrzucanie zakupionych materiałów do internetu. Pamiętaj, że w przestrzeni wirtualnej wcale nie jesteśmy anonimowi i robiąc to jawnie łamiesz prawo.

Tak, oczywiście. Proszę jednak pamiętać, że z uwagi na to, że moja firma jest zarejestrowana we Francji dochodzi wówczas do transakcji międzynarodowej między dwoma przedsiębiorstwami i oba muszą dysponować tzw. europejskim NIPem, czyli numerem VAT-UE. Dokonując zakupu na firmę proszę w uwagach do zamówienia podać ten numer. W przypadku jego braku wystawienie takiej faktury nie jest możliwe.

Jeśli masz pytanie dotyczące kurs, na które nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie napisz na kontakt@matura-z-historii-sztuki.pl

.

.

Znasz kogoś, komu ten kurs również może pomóc przygotować się do matury?

Pokaż mu tę stronę.

© 2021 Matura-z-historii-sztuki.pl/ Ewelina Chwiejda