VADEMECUM

MATURA Z HISTORII SZTUKI

Wersja 3.0

Najlepsze w Polsce profesjonalne kompendium wiedzy, dzięki któremu zdasz maturę na 100%

Co nowego w Vademecum 3.0?

  • zaktualizowany i uzupełniony kanon dzieł (kluczowe dzieła do zapamiętania oznaczone gwiazdką) 
  • 265 dodatkowych opisów dzieł i więcej informacji o artystach
  • testy uzupełnione o 55 nowych typowo maturalnych zadań + 3 dodatkowe arkusze
  • omówienie najważniejszych typów ikonograficznych z Biblii i mitologii
  • linki do materiałów wideo i wizualizacji dla lepszego zrozumienia dzieł
  • bardziej przejrzysta forma dla większej wygody użytkowania
  • gotowy plan nauki i checklista postępów ułożone specjalnie pod Vademecum

Vademecum 3.0 to najnowsza wersja, zaktualizowana w grudniu 2023.

Materiały są dostosowane do egzaminu w formule obowiązującej od 2023 roku.

Materiały zgodne z wymaganiami CKE

Vademecum zostało przygotowane w oparciu o podstawę programową opracowaną przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Oznacza to, że Vademecum zawiera wszystkie dzieła z kanonu maturalnego.

Tylko rzetelne i sprawdzone informacje

Wybierając Vademecum masz pewność, że zawiera wyłącznie najważniejsze i sprawdzone fakty na temat epok, kierunków i dzieł. Nie tracisz czasu na czytanie nieistotnych anegdot pochodzących z niewiadomego źródła.

Kompleksowe opracowanie zagadnień

Vademecum to nie tylko zbiór reprodukcji i planów architektonicznych, ale także szczegółowy opis cech sztuki danej epoki, wyjaśnienie kluczowych definicji i wiele innych informacji niezbędnych, aby zdać maturę z jak najlepszym wynikiem.

Dla kogo przeznaczone jest Vademecum?

Vademecum jest skierowane przede wszystkim do maturzystów podchodzących do egzaminu z historii sztuki, którzy chcą przygotować się do niego sami lub szukają materiałów pomocniczych dotyczących wiedzy o sztuce. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla uczestników Olimpiady Artystycznej oraz studentów przygotowujących się do egzaminów z historii sztuki w zakresie ogólnym.

Vademecum Matura z historii sztuki

Jak wygląda i co zawiera Vademecum?

.

Ucz się w domu i we własnym tempie.

Dzięki Vademecum wszystkie niezbędne materiały masz pod ręka i w jednym miejscu. Możesz uczyć się z dowolnego urządzenia.

o autorce

O autorce

Jestem dyplomowaną historyczką sztuki, doktorem nauk humanistycznych i specjalistką w zakresie sztuki współczesnej oraz kultury wizualnej. Licencjat ukończyłam na Uniwersytecie Warszawskim a tytuły magistra i doktora na paryskiej EHESS. Obecnie nadal mieszkam w Paryżu, gdzie pracuję naukowo. Posiadam ponad trzynastoletnie doświadczenie w przygotowywaniu maturzystów do egzaminu z historii sztuki i mogę poszczycić się ich świetnymi wynikami.

Wiesz dlaczego zdecydowałam się stoworzyć Vademecum?

Z dwóch powodów.

  1. Sama podchodziłam do matury z historii sztuki i doskonale pamiętam jak trudno mi było przygotować się do niej bez dobrego podręcznika czy jakiegokolwiek innego kompendium wiedzy z tego przedmiotu. W ciągu paru miesięcy intensywnej nauki zgromadziłam kilkadziesiąt książek dotyczących różnych zagadnień z historii sztuki, a i tak nie znalazłam w nich wszystkiego, co istotne.
  2. Już na studiach zaczęłam udzielać korepetycji z historii sztuki i po raz kolejny napotkałam problem braku solidnego opracowania, które posłużyłoby mi i moim uczniom jako baza do zajęć i powtórek. Wtedy postanowiłam stworzyć je sama i udostępniać kolejnym maturzystom.

Co zyskujesz, kupując Vademecum?

Oto kilka liczb dotyczących zawartości Vademecum.

1
prezentacji
1
analiz dzieł
1
testów
1
zadań do rozwiązania
vademecum historia sztuki testy matura podręcznik

Nie kupuj w ciemno! Przejrzyj darmową prezentację i zdecyduj, czy warto.

Materiały z Vademecum są dostosowane do poziomu rozszerzonego. Zawierają wszystkie niezbędne informacje na temat epok oraz liczne opisy konkretnych dzieł.

Vademecum matura z historii sztuki

Jak skonstruowane są testy?

Zadania ułożone według wzoru CKE

Każdy z arkuszy zawiera pytania w formie testowej, otwartej lub wielokrotnego wyboru, typowe dla zadań z arkuszy maturalnych przygotowywanych przez CKE.

Testy zgodne z programem CKE i Vademecum

Testy są ułożone w odniesieniu do programu CKE i materiału zawartego w Vademecum tak, abyś mógł sprawdzić, jak dobrze udało Ci się go opanować.

Wszystkie testy otrzymasz w dwóch wersjach

Arkusz do wypełnienia + arkusz z odpowiedziami

Co mówią o Vademecum inni maturzyści:

vademecum matura z historii sztuki - opinia 3
Vademecum matura z historii sztuki opinie
vademecum matura z historii sztuki - opinia 1
Vademecum matura z historii sztuki opinie
vademecum matura z historii sztuki - opinia 2
Vademecum matura z historii sztuki opinie

Wybierz pakiet odpowiedni dla Ciebie

Nie wszyscy maturzyści mają takie same potrzeby, dlatego pozostawiam Ci wybór między samodzielną nauką a nauką pod moim okiem, z możliwością zwrócenia się o pomoc, jeśli będziesz jej potrzebować.

PODSTAWOWY

149 zł

Pracujesz samodzielnie na przygotowanych przeze mnie materiałach.

PREMIUM

289 zł

Pracujemy razem. Jestem do Twojej dyspozycji, jeśli potrzebujesz mojej pomocy.

EXTRA

379 zł

Dostajesz maximum materiałów i ćwiczysz wszystkie niezbędne umiejętności z moją pomocą.

UWAGA: Możesz zaoszczędzić i kupić Vademecum o 80 zł taniej, decydując się na pełny kurs „Historia sztuki w pigułce” + Vademecum. Porównaj najbardziej korzystne pakiety

Najczęściej zadawane pytania

Tak. Vademecum zostało zbudowane w oparciu o wytyczne CKE i zawiera wszystkie dzieła z kanonu maturalnego.

Oczywiście. Vademecum zostało zaktualizowane według nowego programu. 

Materiał jest dostosowany do wytycznych matury z historii sztuki w formule obowiązującej od 2023 r. oraz do wytycznych określonych przez Ministerstwo Edukacji dotyczących nauczania historii sztuki na poziomie licealnym.

Jeśli zdajesz maturę w 2025 roku lub później te materiały są idealne dla Ciebie.

Tak! Vademecum zawiera materiały dostosowane do obu poziomów i od początku powstawało z myślą o maturzystach zdających rozszerzenie. Znajdziesz w nim wszystkie dzieła i informacje niezbędne do rozszerzonej matury z historii sztuki.

Tak. Nic nie wskazuje na to, żeby program lub kanon maturalny miały się zmienić w najbliższym czasie dlatego możesz rozpocząć naukę z Vademecum już teraz, aby być pewnym, że zdążysz opanować cały materiał.

Vademecum możesz kupić tylko za pośrednictwem strony matura-z-historii-sztuki.pl, klikając na przycisk „Kup tutaj” pod wybranym pakietem. Zostaniesz wtedy przekierowany na stronę produktu, gdzie będziesz mógł w kilka minut sfinalizować transakcję (możesz zapłacić szybkim przelewem tPay, za pomocą PayPala lub karty płatniczej). Dzięki temu masz pewność, że transakcja jest bezpieczna a Twoja wpłata zostaje natychmiast odnotowana w systemie, o czym ja, jako sprzedająca, również jestem informowana i mogę udostępnić Ci zakupione materiały bez czekania, aż należność wpłynie na konto bankowe. Jest to najszybszy i najprostszy sposób na nabycie Vademecum.

Vademecum znajduje się w prywatnym folderze na Dropboxie*, do którego otrzymują dostęp jedynie nabywcy, których wpłata została potwierdzona.

Jeśli dokonasz zakupu Vademecum drogą standardową, czyli za pośrednictwem strony matura-z-historii-sztuki.pl, otrzymasz dostęp do materiałów w ciągu kilku godzin od wykonania wpłaty (najczęściej 1-4 godzin, maksymalnie w ciągu 24 godzin).

Jeśli ustalimy inny rodzaj płatności należy wziąć pod uwagę, że zaksięgowanie jej na koncie może potrwać od 1 do 3 dni, co nieco wydłuży czas oczekiwania na dostęp do materiałów.

W wypadku, gdy nie posiadasz jeszcze konta na Dropboxie nie jest to żaden problem. Jego utworzenie zajmuje mniej niż minutę i jest całkowicie bezpłatne (sprawdź tutaj www.dropbox.com).

Prezentacje z omówieniem epok i testy wraz z odpowiedziami są w formacie PDF dla Twojej wygody (możesz odtwarzać prezentacje w telefonie i/ lub drukować je).

Mapy myśli są w formacie JPG i PDF.

Po zakupie Vademecum otrzymasz link do pobrania materiałów (przez WeTransfer lub Dropbox). Od momentu otrzymania linka będziesz miał(a) 7 dni na pobranie ich na swój komputer. Dzięki temu zachowasz Vademecum na zawsze. Szczegółowe instrukcje jak to zrobić otrzymasz po zakupie Vademecum.

Kiedy zechcesz. Możemy umówić się na konsultację zaraz po zakupieniu przez Ciebie pakietu Premium/Extra, aby pomóc Ci zorganizować naukę albo, gdy opanujesz już część/całość materiału i będziesz mieć dodatkowe pytania lub potrzebować pomocy. Podobnie, jeśli chodzi o wypracowanie. Zajmiemy się nimi w dowolnym momencie, gdy będziesz już wystarczająco przygotowana_y na to ćwiczenie.

Tak, oczywiście. Proszę jednak pamiętać, że z uwagi na to, że moja firma jest zarejestrowana we Francji dochodzi wówczas do transakcji międzynarodowej między dwoma przedsiębiorstwami i oba muszą dysponować tzw. europejskim NIPem, czyli numerem VAT-UE. Dokonując zakupu na firmę proszę w uwagach do zamówienia podać ten numer. W przypadku jego braku wystawienie takiej faktury nie jest możliwe.

Jeśli masz pytanie dotyczące Vademecum, na które nie znalazłeś odpowiedzi na tej stronie napisz na kontakt@matura-z-historii-sztuki.pl

*

Znasz kogoś, komu Vademecum również może pomóc przygotować się do matury?

Pokaż mu tę stronę.

© 2012-2024 Matura-z-historii-sztuki.pl