info matura historia sztuki

INFO

.

Droga Maturzystko! Drogi Maturzysto!

Zanim przedstawię Ci w szczegółach cele i zawartość strony Matura z historii sztuki, pozwól, że najpierw powiem Ci nieco więcej o sobie. W końcu wiem jak ważne jest dla Ciebie to z kim masz do czynienia i czy jest to osoba kompetentna.

 

O AUTORCE:

Jestem nie tylko wielką pasjonatką sztuki, zwłaszcza współczesnej, ale i wykształconą historyczką sztuki – ukończyłam Instytut Historii Sztuki UW oraz studia z zakresu kultury wizualnej w paryskiej EHESS. Obecnie nadal mieszkam w Paryżu, gdzie przygotowuję doktorat poświęcony sztuce współczesnej i jej współoddziaływaniu ze społeczeństwem. Jak widzisz, odkąd po raz pierwszy na poważnie zajęłam się historią sztuki (a było to właśnie przy okazji egzaminu maturalnego) ta dziedzina już mnie nie opuszcza.

Wiem jednak, że to co interesuje Cię najbardziej to moje doświadczenie z praktycznym nauczaniem tego przedmiotu. Tak się składa, że uwielbiam nie tylko o sztuce pisać (skąd moja działalność jako krytyczka sztuki i badaczka), ale także uczyć jej innych. Posiadam dziesięcioletnią praktykę w przygotowywaniu maturzystów do egzaminu z historii sztuki i, mimo że od pewnego czasu mam do czynienia głównie ze studentami, nadal z ogromną przyjemnością służę wiedzą tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem sztuki i wiedzy o sztuce. Tak właśnie, siedem lata temu narodził się pomysł stworzenia strony poświęconej przygotowaniu do matury z historii sztuki.

 

O STRONIE:

Matura z historii sztuki to strona, która ma na celu ułatwić maturzystom rzetelne przygotowanie się do egzaminu maturalnego z tej dziedziny. Została stworzona głównie z myślą o tych, którzy podjęli decyzję o samodzielnej nauce, a co za tym idzie, często nie wiedzą jak i od czego zacząć, na czym się skupić, ani w jaki sposób szukać odpowiednich informacji i materiałów.

.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na następujące zagadnienia:

  • gdzie szukać wiedzy rzetelnej i sprawdzonej
  • jakich książek unikać (w dziedzinie historii sztuki łatwo o książki pełne anegdotek lecz niewiele wnoszące pod względem wiedzy potrzebnej do egzaminu)
  • jak zaoszczędzić czas i uczyć się efektywnie (m.in. jakie daty musisz znać, a jakie można sobie odpuścić; jakie dzieła i pojęcia są najważniejsze, jakie techniki zapamiętywania przynoszą najlepsze efekty)
  • jak zdobyć maksymalną ilość punktów w pytaniach zamkniętych i półotwartych (dzięki kilku prostym zasadom jest to bardzo łatwe!)
  • jak skutecznie i sprawnie analizować dzieła sztuki, na co zwracać szczególną uwagę
  • jak napisać dobre wypracowanie

.

Wszystkie te informacje odnajdziesz w części blogowej strony, gdzie co jakiś czas umieszczam nowe wpisy poświęcone poszczególnym częściom egzaminu, doskonaleniu umiejętności lub sprawdzaniu nabytej wiedzy, ale to nie wszystko…

.

Jeśli jeszcze nie jesteś pewna/pewien, czy historia sztuki to przedmiot dla Ciebie lub wahasz się, czy rzeczywiście warto wybrać go na maturę koniecznie zajrzyj do zakładki DLACZEGO HISTORIA SZTUKI?.

Jeżeli już się zdecydowałaś/eś i szukasz rzetelnego kompendium, z którym możesz zacząć naukę już dziś i mieć pewność, że dostajesz dobrze opracowany materiał zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą mojego VADEMECUM.

Gdybyś potrzebował(a) korepetycji indywidualnych z historii sztuki chętnie Ci pomogę – właśnie teraz możesz zapisać się na zajęcia przygotowujące do matury 2019. Nie przegap okazji (liczba miejsc ograniczona)!

Natomiast jeśli masz pytanie, na które nie znalazłaś/eś odpowiedzi na stronie napisz do mnie na adres matura.z.historii.sztuki@gmail.com lub użyj zakładki KONTAKT.

.

Ta strona pomogła już wielu maturzystom (o czymś niech świadczy choćby jej popularność na Facebooku i w wyszukiwarkach internetowych), a ja z przyjemnością przyjmę rolę także Twojej wirtualnej nauczycielki i dobrego ducha. 🙂

Mam nadzieję, że razem, dzięki moim radom i Twojemu zaangażowaniu, uda nam się osiągnąć cel, którym jest oczywiście TWÓJ ŚWIETNY WYNIK NA MATURZE.

.

Wychodzę z założenia, że trzeba mierzyć wysoko. Niech naszym hasłem będzie – MATURA NA 100%!

.

.