TEST HISTORIA SZTUKI MATURA

Test kompetencji z historii sztuki – sprawdź się!

Mapy myśli są świetnym narzędziem do uporządkowania naszej wiedzy jednak rzecz, bez której maturzysta nie może się obejść w trakcie przygotowań do egzaminu to oczywiście wszelkiego rodzaju testy. Pamiętajcie, że warto zrobić ich jak najwięcej, ponieważ dzięki temu nie tylko sprawdzacie czy opanowaliście już dany materiał, ale też możecie się nauczyć czegoś nowego, np. wtedy gdy pojawiają się pojęcia lub artyści, których nie znaliście. Dobrym odruchem jaki należy sobie wyrobić jest sprawdzanie każdej nowości w źródłach dzięki czemu dany termin nie będzie już zaskoczeniem gdy traficie na niego następnym razem.
 .
Testy bywają oczywiście różnie, te które można czasem znaleźć w Internecie mają tę słabość, że często nie znamy autora, nie wiemy czy dany test powstał dla rozrywki czy rzeczywiście może służyć nam do powtórek, innymi słowy, czy jest zgodny z podstawą programowaną. Innym słabym punktem jest często ich poziom – wszyscy wiemy, że reprodukcja „Mony Lisy” i pytanie kto jest jej autorem nie stanowi żadnego wyzwania dla maturzysty. Warto więc szukać testów nieco ambitniejszych.
.
Dzisiaj proponuję zapoznać się z testem, który przygotowałam specjalnie dla Was za pomocą platformy GoConqr. Jest to, moim zdaniem, niezwykle przydatny portal ułatwiający naukę dzięki możliwości tworzenia notatek, fiszek, quizów i map myśli. Możecie go wykorzystać do nauki nie tylko historii sztuki, ale też pozostałych przedmiotów maturalnych. 
Ja natomiast przygotowałam poniższy test wielokrotnego wyboru dla wszystkich, którzy chcą w szybki i przyjemny sposób sprawdzić swoją wiedzę z zakresu architektury, malarstwa, rzeźby, kierunków i technik artystycznych. Jak widzicie, w tych 10-ciu pytaniach zawiera się przekrój zagadnień występujących na egzaminie maturalnym, co pozwoli Wam ocenić w miarę szybko nad czym należy szczególnie popracować. 
 .
Uwaga, niektóre pytania mogą okazać się dosyć podchwytliwe. Po zakończeniu testu nie zapomnijcie kliknąć “Review All Answers” aby zapoznać się ze szczegółowym wyjaśnieniem każdego pytania i rozwiać Wasze wątpliwości odnośnie tego, co wydaje się niejasne lub pojęć, których nie znacie.
.
Dobrej zabawy i powodzenia!
.

Quiz created by Artholic with GoConqr

Więcej testów maturalnych mojego autorstwa znajdziecie oczywiście w Vademecum.
.
HISTORIA SZTUKI MATURA VADEMECUM KOMPENDIUM REPETYTORIUM TESTY

.
.