architektura na maturze test historia sztuki kurs

Architektura na maturze – test przekrojowy

Po czy poznać maturzystę, zwłaszcza takiego, któremu zostało tylko kilka lub kilkanaście tygodni do matury? Między innymi po tym, że rozwiązuje każdy test, jaki wpadnie mu w ręce, bez względu na to, czy chodzi o stare arkusze maturalne czy o internetowe quizy znalezione na zupełnie przypadkowych stronach.:) Jeśli też tak masz… to bardzo dobrze. Rozwiązywanie testów to zdecydowanie pozytywny nawyk każdego ucznia, bo im więcej ich rozwiążesz, tym większe szanse, że czegoś się nauczysz lub utrwalisz to, co już wiesz. Toteż, po raz kolejny postarałam się wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom i dziś proponuję Ci nowy test – świeżutkie 20 pytań z zakresu architektury! Dlaczego architektura? Bo wiem, że to największy problem sporej części maturzystów, być może także Twój.

kurs architektura na maturze

W teście znajdziesz pytania o architektów i fundatorów, szkoły architektoniczne i epoki, a także plany, konstrukcje, detale, ornamenty i wiele, wiele więcej. Słowem o wszystko, co może się pojawić na maturze. To doskonały sposób, żeby sprawdzić ile już zdążyłeś się nauczyć a ile jeszcze przed Tobą.

Zrób ten test (uczciwie, bez pomocy naukowych) i krytycznie oceń stan swojej wiedzy.

.

Quiz created by Matura z Historii Sztuki with GoConqr

*Naciśnij przycisk w prawym dolnym rogu testu, by powiększyć.

 

Jeśli na przynamniej 15 pytań udzieliłeś dobrej odpowiedzi – Tak trzymaj! Jesteś na dobrej drodze do świetnego wyniku na maturze!

Jeśli podołałeś tylko 7-14 pytaniom – Radzę podejść do nauki architektury z większą systematycznością. Masz jeszcze całkiem sporo czasu i duże szanse na sukces, ale do tego potrzeba mobilizacji i samodyscypliny (albo dobrego nauczyciela, który pomoże, tam gdzie sam sobie nie radzisz).

Jeśli odpowiedziałeś poprawnie na mniej niż 7 pytań – Tutaj możliwości są dwie: albo architektura sprawia Ci duże trudności i mimo czasu spędzanego na nauce nie potrafisz przyswoić jej samodzielnie, albo dopiero zacząłeś się uczyć, więc nie kojarzysz większości obiektów i związanych z nimi informacji a to oznacza tylko jedno – musisz zacząć uczyć się intensywnie, jeśli chcesz zdążyć do matury!

.

.